Anasayfa Etkinlikler Yerini Ayırt Özel Seans Kaynaklar + Giriş Sepet Bize Ulaş

Mucizeler Kursu (ACIM)

Yaşamınıza huzur, mutluluk, bolluk, sevgi, denge ve bütünlüğün gelmesine,

Limitli bilinç yapısından, mucizelerin mümkün olduğu bilince geçmeye,

Mucizeleri yaşamaya ve fark etmeye,

Geçmişin ve geleceğin etkilerinden kurtulup AN’ı deneyimlemeye

Hazır mısınız?

 

Mucizeler Kursu Nedir?

Mucizeler Kursu zihnin özgürleşmesi ile gerçekleşen bir bilinç dönüşüm çalışmasıdır. Sadece sevgi olduğumuz gerçeğine uyanış, Öz’e ve Sevgi’ye dönüş yolculuğudur. Huzur, mutluluk, sevgi gibi içimizdeki kaynaklara erişmemizi sağlar, içsel bilgeliği ortaya çıkarır. Dünyaya yüklediğimiz anlamlardan başlayıp, yaşama bakış açımızdan fiziksel koşullarımıza kadar her şeyi etkiler.

Mucizeler Kursu 365 dersten oluşur. Her ders bir gün için tasarlanmıştır. Dersler gün içerisinde günlük yaşam akışınızı etkilemeden sadece dersleri içinizden tekrarlayarak yapılır. Kursun sunduğu güçlü zihin eğitimi, zihninize; anda kalma, bütünlüğü ve özünüzün varlığını hissetme halini yerleştirir.

Kurs, hiç bir hazırlık veya özel çalışma gerektirmez. Önceden bir uygulama yapmış olmanıza gerek yoktur. Kurs herkese her zaman uygundur.

Mucizeler Kursu tamamen ruhsal bir süreçtir. Fakat modern bilimsel gelişmeler kursun derslerini doğrular niteliktedir. Aslında kurs, ruhun bilimini ve bilgisini sunmaktadır. Ve sunduğu bu bilgiyi, Kursun sistemini takip eden her insan için erişilebilir kılmaktadır.

Çağımızda Eckhart Tolle, Marianne Williamson, Oprah Winfrey gibi dünyaca ünlü yazar ve düşünürler Mucizeler Kursu’ndan ilham almışlardır.

Kursun giriş bölümünde, kurs şu şekilde özetlenmektedir;

Bu kurs, mucizeler kursudur. Seçmeli ders değildir. Sınıfı geçmek için alınması zorunludur.  Gönüllü olan şey, sizin onu alma zamanınızdır. Özgür iradeniz vardır. Ama bu, kursun içeriğini sizin oluşturacağınız anlamına gelmez. Size verilen zaman diliminde, ne kadarını alacağınızı seçme hakkınız olduğu anlamına gelir.

Kurs, sevginin anlamını öğretmeyi amaçlamaz çünkü o, öğretilebilecek her şeyi aşar. Fakat bu kurs, sevginin sürekli olarak var oluşunun farkına varabilmenizin önündeki engelleri kaldırır. Sevgi bilinci, sizin doğal mirasınızdır. Sevginin tersi korkudur. Fakat her şeyi kapsayanın karşıtı olamaz.

Bu yüzden bu kurs şu şekilde özetlenebilir:

Gerçek olan tehdit edilemez.
Gerçek olmayan var olamaz.
Burada Tanrı'nın Huzuru yatar.

 

Mucizeler Kursu Buluşmaları

Mucizeler Kursu Online Zoom üzerinden haftada bir toplanarak o haftanın derslerinin kurs lideri tarafından okunması ile gerçekleşir. Kurulan WhatsApp grup ile derslerin gönderilmesi ve takip edilmesi için birbirimizi destekleriz. Amaç bir sene boyunca zihnimizi terbiye etmek ve bu YOL’da birbirimizi desteklemektir.

Çalışma bir yıl boyunca her hafta aynı gün yapılacaktır. Derse gelemediğiniz günleri ders notları ve zoom kayıtlarından takip edebilirsiniz.

Katılımcılar neler söyledi?

Zeynep Kurtulan
Organizatör

Mucizeler Kursu öz disiplinle birlikte bir sene boyunca seni yolda tutmak için, birlik bilinciyle her hafta ekran başında sorularla, zihnin kalıplarından uzaklaşarak, hepimizin bildiği ancak unuttuğu yerden gelen derslerle hatırlatıyor. Her günün dersleri ve grup bilincinin gücüyle yaradanın sana sunduğu hediyeleri görüyor, içselleştiriyor ve bakış açınla değişime direnmek yerine ilerliyorsun. 

Şebnem Hocamızın dantel gibi işlediği derslerle tek tek ampüllerimizi yakıyor, bazen alev alıyor sonra şükür diyorsun çünkü sen seçim yapmak için gayret göstermeye niyet etmişsindir. Saatlerce anlatan, her bir soruyu  gönül gözüyle yanıtlayan bildiğini kalplere akıtan liderimizle hiç bitmesin dediğimiz bir alandan beslendik, başkalaştık…bu yol bizim, dersler ve anlatımlar eşsiz, kendinden kendine bir hediye ve bir başlangıç… el ele ve göz göze bu bir kurs değil zihninin terbiyesi için bir öğreti ve aşk yuvası, teşekkürler yoldaşlarıma..

Cahide Hoşver
Sigortacı

Şükürler olsun sizi yoluma çıkaran kadere ve mucizeler kursu öğrencisi olmama vesile olanlara
Mucizeler kursu gerçekte Her gün yaşadıklarımı daha iyi anlamama Bir şeyler öğrenmek için hiçbir zaman geç değildir ve hala öğrenecek ne çok şeyimiz olduğunu anlamama yaradı zaten hayat mucizeler toplamıymış. Çok inançlı ve çok şükür eden dua eden bir kişilik olduğumu düşünürdüm mucizeler kursu’ndan sonra ne kadar eksik ne kadar bilinçsiz ve bazen de yanlış olduğunu anladım zaman zaman bunları bana anlatanın Amerikalı bir Helen olduğunu düşünüp kaygıya düşsem de hepsi geçti ve ben yaradanıma daha çok yaklaştım ve onu içimde hissetmeye başladım. Teşekkürlerime sebep olan herkese ama en fazla Şebnem'e onun sesi onun yorumları ve yönlendirmesi olmazsa Helen’in yazdıkları sadece cümleler ama bizim Mucizeler Kursumuz Şebnem’in sesiyle müthiş bir öğreti oluyor iyi ki varsınız iyi ki yolundasınız.

 

+ daha fazla göster

Yerini ayırtmayı unutma!

İlgili eğitimin henüz bir etkinliği yok. Dilersen diğer etkinliklerimize göz atabilirsin.
› Etkinliklere git! › Başa dön!
Burada yer alan acente hizmetine tabi tüm etkinlikler, Tursab'a kayıtlı 3562 lisans numaralı Delano Turizm aracılığıyla gerçekleşir.