Anasayfa Etkinlikler Yerini Ayırt Özel Seans Kaynaklar + Giriş Sepet Bize Ulaş

Nefs & Nefes Farkındalık Programı

Bir yol vardı yürümemiz ve büyümemiz gereken.
Ama kaybolduk.
Ve sonra unuttuk.

Bir çocuğun saflığıyla bütün o bize anlatılanlara kandık.
Şimdi tekrar hatırlama vakti.
Ayağa kalkma vakti.
Bu bir geri dönüş yolculuğu.
Ve bu yolda yalnız değilsin.
Belki de senin gibi bu yola çıkmaya hazırlanan sayısız insan var.
Her birimizin niyetleri birbirinden farklı gözüküyor olsa da hepimizin aradığı, özlemini duyduğu şey aynı aslında.
Farkında olsak da olmasak da gerçeği arıyoruz, kendimizi özlüyoruz.

Ve bu niyetle dört bölümlük hap gibi bir eğitimle karşınızdayım.
Kimseyi sıkmadan, oyalamadan, hikayelere dalmadan, kimsenin kafasını daha da fazla bulandırmadan, çok kısa bir süreye bütün her şeyin özünü nasıl sıkıştırabiliriz diye düşündük, gereksiz ve insana yük olacak bütün bilgileri eledik ve her şeyi sadece 140 dakikaya sığdırdık.

Bölümler ve İçerik

Her bölümün kendine has başlıkları olsa da hepsi birbirinin devamı niteliğinde.

1. Bölümün ismi “Yol” ve süresi sadece 30 dakika.
Yol’un ne olduğunu, nerede başladığını ve nerede bittiğini, ne zaman ve nasıl kendi yolumuzdan saptığımızı ve bu Yol’da ilk durağımızın neresi olduğunu konuşacağız.

Belki de bütün bölümlerin içerisinde en önemsediğim bölümün bu olduğunu söyleyebilirim.
Çünkü Yol bize tekrar burada neden olduğumuzu ve hayatımızın amacını hatırlatacak.
Dolayısıyla nerede olursak olalım, ne yaparsak yapalım yüzümüzü nereye dönmemiz gerektiğini bize hep hatırlatacak.

1. Bölümü aynı zamanda bu tarz çalışmalar yapan eğitmenlerin de alması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü herkes gibi bizler de, ne kadar bu işin içerisinde olsak da zaman zaman kendimizi gerçek olmayan hikayelere kaptırıp yolumuzdan sapabiliyoruz.

2. Bölümün ismi “Nefes ve An” ve süresi yine sadece 30 dakika.
Bu Yol’da kullanacağımız en önemli ve etkili araçlardan bir tanesi olan Nefes’i konuşup, düşünceler ve AN konusuna gireceğiz. Bölümün sonunda kendi başınıza uygulayabileceğiniz bir Nefes pratiği de sizlere gösteriyor olacağım.

3. Bölümün ismi “Nefs ve Gerçeklik” ve süresi 50 dakika.
Bu Yol’un durakları olan Nefs Mertebelerine giriş yapıyoruz bu bölümde.
Unutmayın Nefs, Nefes demek.
Bununla birlikte bu yolda engelleri aşmamıza yardımcı olacak çok etkili bir sorgulama yöntemi öğreneceğiz.
Konuşacağımız sorgulama yöntemi biraz dirençleri gün yüzüne çıkartacağı ve detaylı bir çalışma olduğu için bu bölümün süresini biraz uzatmak durumunda kaldık.

4. ve son bölümün ismi ise “Yol Haritası” ve süresi sadece 30 dakika.
Bu bölümde bize sürekli yolu hatırlatacak ve bizi yolda tutacak ve hemen hayatımıza geçirip etkilerini hızlı bir şekilde görebileceğimiz uygulamalar üzerine detaylı bir şekilde konuşuyor olacağız.
Ve aynı zamanda Nefsin son üç mertebesinin üzerinden geçeceğiz.

Amaç

Bu eğitimi sunmakta ki amacımız; işin özüne inmek, bütün o kafa karışıklıklarını gidermek. Etrafımızda o kadar çok lider, eğitmen, koç ve bunlarla birlikte farklılıklar gösteren çalışmalar var ki, eminim birçok insanın ne tarafa gideceği konusunda kafası karışıyordur.

İşin özüne inerek bütün bu yolların nereye çıktığını bir kere anladığımızda artık kimi ne şekilde takip edeceğimiz, hangi çalışmayı neden ve nasıl yapacağımız iyice netleşecektir.

Yani başka bir tabirle bu çalışmanın amacı bir Yol olduğunu hatırlatmak ve bizi Yol’da tutacak pratikleri, çalışmaları sunmak.

Bu ve buna benzer bütün çalışmaların aslında neyi amaçladığını ve neden yapıldığını net bir şekilde anlatmak.

Böylece o tekrar kaybolma riskini en aza indirmek.

Bu yolculuk sürecinin duraklarını, tehlikelerini, yaşanacakları, yaşanabilecekleri mümkün olduğunca anlatmak ve öncesinde alınabilecek önlemleri sunmak.

Önyargıları kırmak, sorgulamaya teşvik etmek.

Bütün bunları; herkesin kolaylıkla anlayabilmesi ve hayatına yine kolaylıkla adapte edebilmesi için son derece basit, net ve en kısa şekilde anlatmaya özen gösterdim.

Ve bütün bunlarla birlikte sırtımızı dayadığımız tek bir referansımız var; o da “Tasavvuf”.

Ve şimdi hadi başlayalım!

Katılımcılar neler söyledi?

Ayşe Doğancı
Grafiker

Yola çıkmaya karar verdiğimde yanımda olan CANLAR elimden tutup kapıları açtınız. Sizin sayenizde bu yolda keyifle yürüyorum. Emrah'ın çalışması aklımdaki bazı sorulara inanılmaz cevap oldu. O kadar NET o kadar ÖZ ve ANLAŞILIR. Eğitimin özeti budur...

Bu kadar ağır bir konunun bu kadar anlaşılır olması en MÜKEMMEL tarafı. Elinize, yüreğinize sağlık... İçtenlikle tavsiye ediyorum, dileğim niyetim bu eğitime bir çok kişinin ulaşabilmesi.

Tekrar emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sevgiler.

Zeynep Kurtulan
Organizatör

Nefesin Dünyasını Nefs dilinden, tasavvufun büyülü penceresinden su gibi anlatımıyla bize aktaran ve yolda neler oluyor, yol nedir, yolcu nedir sorularının cevaplarını bulacağın eşsiz bir içerik. Bu eğitimin katılımcı kitlesi özgür, kumandanın sende olduğu, nefesine ve kendine ayna tutarak, yine ve yeniden her bir hücrenle içselleştirdiğin akışta kaybolmak o yolda haritayı bulup, ilerlemenin tadı anlatılmaz, yaşanır.Nefes Koçluğuna gönül veren, kalbi nefes kampından geçen, müthiş bir bakış açısı ve formül öğrenerek zihnine yeniden format attığın bilgilerin sıcaklığı ile kendinize 2,5 saati hediye etmenizi şiddetle önermekteyim. Dizi tadında 4 bölümü bir çırpıda bitirdiğiniz an, ne hissettiğimi idrak edebileceksiniz. Ve hatta CANIM KENDİM’in YOL’u henüz nasip olmadıysa, O YOL’un dili nedir diyenler için bu yoğun akışla artık kemerleri bağlayabilir ve uçuşa geçebilirsin. Son sözüm; Kendinle çalış, kendine yatırım yap ve ilerle, anahtarı arayanlara duyurulur. Sadece Kalbini Dinle!

+ daha fazla göster

Hemen kaydol!

Nefs & Nefes Farkındalık Programı

Kendini gerçekleştirme üzerine bir eğitim serisi
3.000 ₺
2.450 ₺
› Etkinliklere git! › Başa dön!
Burada yer alan acente hizmetine tabi tüm etkinlikler, Tursab'a kayıtlı 3562 lisans numaralı Delano Turizm aracılığıyla gerçekleşir.