Anasayfa Etkinlikler Yerini Ayırt Özel Seans Kaynaklar + Giriş Sepet Bize Ulaş

Nefes Koçluğu Sertifika Programı

“Bugün, hayata kendinden ne kattın?”

Bu herhangi birisine ettiğin bir tebessüm de olabilir, küçük bir yardım da, yaptığın bir resim de, insanları mutlu edecek bir paylaşım da, bir canlıyı beslemek de, yollara ışık olacak bir Nefes de…

Bugün, bütün sistemi dolaşacak olan yaşamın akıntısına kendinden ne bıraktın?

İşte bu vizyonla çıkıyoruz karşınıza.

Bu dünyadaki son nefesimize kadar sürecek olan bir Yol’da ilerliyoruz her birimiz.

İlerledikçe yeni keşifler, yeni farkındalıklar, yeni öğrenimler ve her an yeni bir ben çıkıyor ortaya.

Her an yeni bir halimizi hatırlıyor, deneyimliyoruz.

Anlatmaya çalışıyoruz ailemize, çevremize, arkadaşlarımıza…

Yolda yürürken, otobüste vapurda otururken daha önce hiç görmediğimiz tanımadığımız insanların heyecanla gözlerinin içine bakıyoruz elimizdeki o cevheri onlara da sunabilmek için.

Ah bir bilseler, ah bir anlasalar diyerek içimiz içimizi yiyor adeta.

Her birimiz kendi Yol’umuzda belli bir mesafe katettik artık.

Ve artık anlatma, deneyimletme, gösterme zamanı.

İçimizdeki o ateşi büyütme ve sunma vakti.

Yol’da adım adım yaşadıklarımızı insanlarla paylaşma, elimizden geldiğince kendi yollarında ilerlerken onlara destek olma vakti.

Ve bunu sunabilmek için elimizde çok kuvvetli bir araç var; “Nefes”.

Anlatamadıklarımızı idrak ettiren, gösteremediklerimizi deneyimleten, sözel iletişimi ortadan kaldıran en doğal, en saf haliyle kendisinin kullanılmasını bekleyen bir araç.

Eğer içindeki ateşle kendi yolunla birlikte insanların da yolunu aydınlatmak istiyorsan,

Sen de aramıza katıl.

Eğitim İçeriği

2 Modül, 2 Online ara dersten oluşan Nefes Koçluğu Eğitimi toplam 12 gün (120 saat) sürüyor.

İlk 2 Modül’ü İstanbul’da, 2 ara dersi Online gerçekleşecek olan eğitimde, 1. Modül’de Nefes ve Solunum Fizyolojisini ve Nefes Koçluğu Tekniklerini, 2. Modül’de Nefes Koçluğu ile birlikte kullanılabilecek diğer koçluk metodlarını öğrenecek, 2 Online ara derste de 1. ve 2. Modülde işlenen içeriklerin üstünden geçip, aday koçların geri bildirimleri ve yaşadıkları deneyimleri değerlendiriyor olacağız.

Biz kendi yolculuğumuzda ne kadar ilerlersek, kendi içimize doğru ne kadar derinleşirsek o kadar uzaklardan, derinlerden ihtiyacı olan insanlara haber getirebilir, kendi deneyimlerimizi paylaşabilir, yaşadıkları durumlardan, zorluklardan daha önce o yollardan geçmiş biri olarak onların yolunu aydınlatacak olan ışığı tutabiliriz.

Yol; Bir Nefes ve Farkındalık Kampı’nda başlayan; arınma, hatırlama ve geri dönüş yolculuğumuzun devamı niteliğinde düşünebileceğiniz Nefes Koçluğu Sertifika Programı’nda, bir yandan Nefes Koçluğu ile ilgili en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve hazırlanmış bir eğitim alırken diğer yandan da kendi arınma ve özgürleşme sürecimizde de daha derinlere iniyor olacağız.

Eğitimin tamamında;

- 21 adet doğal nefes seans uygulaması
- Nefes Koçluğu uygulama teknikleri
- Nefes ve solunum fizyolojisi
- Beden haritası
- Pratik Yaşam Koçluğu metodları
- Lider Koçluk metodları
- Grup seans çalışmaları ve yönetimi

5 Soruda Nefes Koçluğu Sertifikasyonu

1. Verdiğiniz sertifikanın içeriği nedir?

- Nefes Koçluğu Sertifika Programını tamamladıktan sonra Canım Kendim kurumsal çatısı içerisinde yer alan uzman eğitmenlerimizin deneyimini akredite etmiş olacaksınız.

2. Eğitim içeriğiniz mesleki yeterlilik standartlarına uygun mudur?

- Eğitim içeriğimiz MYK’da (Mesleki Yeterlilik Kurumu) belirlenen Nefes Koçluğu mesleği standartlarına uygundur.

3. ICF Sertifikasyonu Nefes Koçluğu içerir mi?

- Hayır. ICF, Nefes Koçluğu içeriğiyle ilgili akreditasyon şu an için kesinlikle vermemektedir. ICF bu alanla ilgili Yaşam Koçluğu içeriğini akredite edebilir. Yani bir diğer değişle ICF tarafından onaylı Nefes Koçluğu Sertifika Programı yoktur. ICF onaylı Yaşam Koçluğu Sertifika Programı vardır.

4. ICF Sertifikasyonlu diğer eğitimlerde nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

- Eğitimi veren eğitmenlerin ICF üyeliği yanı sıra kesinlikle ICF’den ACC, PCC veya MCC olarak unvanlanmış olmasına dikkat edin. Ünvanlanmayan eğitmenlerin içerikleri ICF tarafından akredite edilmemektedir. icfturkey.org/uyelik/uyelerimiz/ sayfasından üyelerin ünvanlanma durumlarını anlık kontrol edebilirsiniz.

5. Kurumsal olarak üniversitelerle iş birliği içinde misiniz?

- Evet. Canım Kendim olarak Türkiye’nin önde gelen birkaç üniversitesiyle Nefes Koçluğu Sertifika Programı içeriği hakkında iş birliğimizi arttırmaya yönelik görüşmeler halindeyiz. En yakında zamanda sonuçlandırma gayreti içindeyiz.

Videolar

Katılımcılar neler söyledi?

Nurgül Gökçe
Gayrimenkul Danışmanı

Nefes alabileceğimi ve nefes almanın hissini 38. yaşımda öğrendim. 
Aslında hayatı yaşamak çok kolaymış. Ama 38 yıldır kimse bana bunu öğretmemiş. Ben derin karanlık kuyularda boğulmak üzereyken Canım Kendim!i farkettim ve Yol kampına katıldım. Yol kampında yaşadıklarım ve orda nefes alabildiğimi farketmek bana çok iyi geldi. O iyi halimi görünce nefesim hiç kesilmesin ve yeniden doğan Nurgül Gökçe artık yaşasın diye koç olmaya karar verdim. 38 yıllık hayatımda yaptığım en iyi şeydi nefes almak 🙏🏻 
Bu yolu bize gösteren yaşatan hocalarıma ve katkısı olan yolda tanıştığım tüm arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim.

Emine Bulmuş
Tekstil Mühendisi

Tekstil mühendisiyim ve hayalim olan bu mesleği severek gerçekleştiren ender şanslılardanım. Sadece merak nedeniyle katıldığım Yol kampında yaşadığım tarifsiz deneyimi anlayabilmek ve nefesin mucizesini sevdiklerime anlatabilmek için nefes koçluğu programına katıldım. Kelimelere dökemeyeceğim anları koçluk eğitiminde daha çok yaşadım ve Şebnem’in sert denebilecek bir uyarısıyla kendime geldim. Meğer ben anlamaya çalışarak hayatı kaçırıyormuşum. Aslında hayat anlamaya çalışarak değil,hissederek özgürce yaşanacak bir süreçmiş. Bu farkındalığı hayatımın her alanına yaymak ve nefesi derinlemesine yaşamak için koçluğa hayatımda yer açmaya niyetliyim. Hayatımda yepyeni bir alana giriş yapmama vesile olan Şebnem,Emrah,Sevgi ve tüm CK ekibine sonsuz teşekkürlerimle…

+ daha fazla göster

Yerini ayırtmayı unutma!

Nefes Koçluğu Sertifika Programı 1. Modül

11-15
Eylül
2024
5 gün 50 saat
Han Spaces Ataşehir, İSTANBUL
36.750 ₺
32.500 ₺
Bu fırsat için son 1 kontenjan

Nefes Koçluğu Sertifika Programı 1. Ara ders

06
Ekim
2024
10:00 - 17:00
Zoom, ONLINE
-

Nefes Koçluğu Sertifika Programı 2. Modül

9-13
Ekim
2024
5 gün 50 saat
Han Spaces Ataşehir, İSTANBUL
36.750 ₺
32.500 ₺
Bu fırsat için son 1 kontenjan

Nefes Koçluğu Sertifika Programı 2. Ara ders

03
Kasım
2024
10:00 - 17:00
Zoom, ONLINE
-
› Etkinliklere git! › Başa dön!
Burada yer alan acenta hizmetine tabi tüm etkinlikler, Tursab'a kayıtlı 3562 lisans numaralı Delano Turizm aracılığıyla gerçekleşir.