Anasayfa Etkinlikler Yerini Ayırt Özel Seans Kaynaklar + Giriş Sepet Bize Ulaş

Nefes Koçluğu Sertifika Programı 1. Ara Ders

08
Ekim
2023
10:00 - 17:00
Zoom, ONLINE
-
Ad :
Soyad :
Telefon :
E-Mail :
     
Bilgilerinizi girerek, Kişisel Verilerin Korunması metnini onaylamış sayılırsınız.
Etkinlik Detayı

- Nefes Koçluğu Sertifika Programı 2 Modül ve 2 Online ara dersten oluşmaktadır.
- Eğitimi tamamlamak, sertifikanızı alıp nefes koçluğu mesleğini icra edebilmek için 2 Modül ve 2 Online dersi de tamamlamanız gerekmektedir.

Bu etkinlik, Tursab'a kayıtlı 3562 lisans numaralı Delano Turizm aracılığıyla gerçekleşecektir.
 

Nefes Koçluğu Sertifika Programı 1. Ara Ders

“Bugün, hayata kendinden ne kattın?”

Bu herhangi birisine ettiğin bir tebessüm de olabilir, küçük bir yardım da, yaptığın bir resim de, insanları mutlu edecek bir paylaşım da, bir canlıyı beslemek de, yollara ışık olacak bir Nefes de…

Bugün, bütün sistemi dolaşacak olan yaşamın akıntısına kendinden ne bıraktın?

İşte bu vizyonla çıkıyoruz karşınıza.

Bu dünyadaki son nefesimize kadar sürecek olan bir Yol’da ilerliyoruz her birimiz.

İlerledikçe yeni keşifler, yeni farkındalıklar, yeni öğrenimler ve her an yeni bir ben çıkıyor ortaya.

Her an yeni bir halimizi hatırlıyor, deneyimliyoruz.

Anlatmaya çalışıyoruz ailemize, çevremize, arkadaşlarımıza…

Yolda yürürken, otobüste vapurda otururken daha önce hiç görmediğimiz tanımadığımız insanların heyecanla gözlerinin içine bakıyoruz elimizdeki o cevheri onlara da sunabilmek için.

Ah bir bilseler, ah bir anlasalar diyerek içimiz içimizi yiyor adeta.

Her birimiz kendi Yol’umuzda belli bir mesafe katettik artık.

Ve artık anlatma, deneyimletme, gösterme zamanı.

İçimizdeki o ateşi büyütme ve sunma vakti.

Yol’da adım adım yaşadıklarımızı insanlarla paylaşma, elimizden geldiğince kendi yollarında ilerlerken onlara destek olma vakti.

Ve bunu sunabilmek için elimizde çok kuvvetli bir araç var; “Nefes”.

Anlatamadıklarımızı idrak ettiren, gösteremediklerimizi deneyimleten, sözel iletişimi ortadan kaldıran en doğal, en saf haliyle kendisinin kullanılmasını bekleyen bir araç.

Eğer içindeki ateşle kendi yolunla birlikte insanların da yolunu aydınlatmak istiyorsan,

Sen de aramıza katıl.

Eğitim İçeriği

2 Modül, 2 Online ara dersten oluşan Nefes Koçluğu Eğitimi toplam 12 gün (120 saat) sürüyor.

İlk 2 Modül’ü İstanbul’da, 2 ara dersi Online gerçekleşecek olan eğitimde, 1. Modül’de Nefes ve Solunum Fizyolojisini ve Nefes Koçluğu Tekniklerini, 2. Modül’de Nefes Koçluğu ile birlikte kullanılabilecek diğer koçluk metodlarını öğrenecek, 2 Online ara derste de 1. ve 2. Modülde işlenen içeriklerin üstünden geçip, aday koçların geri bildirimleri ve yaşadıkları deneyimleri değerlendiriyor olacağız.

Biz kendi yolculuğumuzda ne kadar ilerlersek, kendi içimize doğru ne kadar derinleşirsek o kadar uzaklardan, derinlerden ihtiyacı olan insanlara haber getirebilir, kendi deneyimlerimizi paylaşabilir, yaşadıkları durumlardan, zorluklardan daha önce o yollardan geçmiş biri olarak onların yolunu aydınlatacak olan ışığı tutabiliriz.

Yol; Bir Nefes ve Farkındalık Kampı’nda başlayan; arınma, hatırlama ve geri dönüş yolculuğumuzun devamı niteliğinde düşünebileceğiniz Nefes Koçluğu Sertifika Programı’nda, bir yandan Nefes Koçluğu ile ilgili en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve hazırlanmış bir eğitim alırken diğer yandan da kendi arınma ve özgürleşme sürecimizde de daha derinlere iniyor olacağız.

Eğitimin tamamında;

- 21 adet doğal nefes seans uygulaması
- Nefes Koçluğu uygulama teknikleri
- Nefes ve solunum fizyolojisi
- Beden haritası
- Pratik Yaşam Koçluğu metodları
- Lider Koçluk metodları
- Grup seans çalışmaları ve yönetimi

5 Soruda Nefes Koçluğu Sertifikasyonu

1. Verdiğiniz sertifikanın içeriği nedir?

- Nefes Koçluğu Sertifika Programını tamamladıktan sonra Canım Kendim kurumsal çatısı içerisinde yer alan uzman eğitmenlerimizin deneyimini akredite etmiş olacaksınız.

2. Eğitim içeriğiniz mesleki yeterlilik standartlarına uygun mudur?

- Eğitim içeriğimiz MYK’da (Mesleki Yeterlilik Kurumu) belirlenen Nefes Koçluğu mesleği standartlarına uygundur.

3. ICF Sertifikasyonu Nefes Koçluğu içerir mi?

- Hayır. ICF, Nefes Koçluğu içeriğiyle ilgili akreditasyon şu an için kesinlikle vermemektedir. ICF bu alanla ilgili Yaşam Koçluğu içeriğini akredite edebilir. Yani bir diğer değişle ICF tarafından onaylı Nefes Koçluğu Sertifika Programı yoktur. ICF onaylı Yaşam Koçluğu Sertifika Programı vardır.

4. ICF Sertifikasyonlu diğer eğitimlerde nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

- Eğitimi veren eğitmenlerin ICF üyeliği yanı sıra kesinlikle ICF’den ACC, PCC veya MCC olarak unvanlanmış olmasına dikkat edin. Ünvanlanmayan eğitmenlerin içerikleri ICF tarafından akredite edilmemektedir. icfturkey.org/uyelik/uyelerimiz/ sayfasından üyelerin ünvanlanma durumlarını anlık kontrol edebilirsiniz.

5. Kurumsal olarak üniversitelerle iş birliği içinde misiniz?

- Evet. Canım Kendim olarak Türkiye’nin önde gelen birkaç üniversitesiyle Nefes Koçluğu Sertifika Programı içeriği hakkında iş birliğimizi arttırmaya yönelik görüşmeler halindeyiz. En yakında zamanda sonuçlandırma gayreti içindeyiz.

Bu etkinlik, Tursab'a kayıtlı 3562 lisans numaralı Delano Turizm aracılığıyla gerçekleşecektir.

Videolar

Katılımcılar neler söyledi?

Aybike Erdoğan
Mali Müşavir

Ben nefes koçu olmaya karar verdikten sonra buldum Canım Kendim ekibini ve sonrasında kampa katılman gerekiyor önce kendi nefesin dediler pek anlayamadım ilk başta. Şuanda diyebilirim ki kendime yaptığım en güzel şeylerden biri Yol kampına katılmak olmuş. Orda hayata bakış açım değişmeye başladı ve Nefes koçluğu programıyla birlikte tamamen hayata bakış açım değişti. 2. Modül den sonra şu cümleyi kurduğumu ve sonrasında benimle olan o cümle 'kalbimde kelebekler uçuşuyor' :)))  Hayallerimin ötesinde bir ekiple yürüdüğüm için sonsuz kere iyiki 🙏 ve hayallerimin ötesinde yaşattıkları deneyimler için sonsuz teşekkür ederim ck ekibi ❣️ Nefes aşkı başkaymış ve bize bunu öyle güzel geçirdiler ki kelimeler tarifsiz kalır. Eğitimler boyunca bu zamana kadar ki bilgi, deneyim ve tecrübelerini bize aktarmak için büyük emek verdiler. İyiki canım kendim ekibi 🙏 öyle çok seviyorum ki! Nefes koçu arkadaşlarım ve Emrah, Şebnem, Sevgi bizi sımsıkı sarıp sarmaladığınız için teşekkür ederim ve İbrahim, Umut ve Pelin hepinizi seviyorum Yol uzun ve sizinle yürümek nasıl keyifli anlatamam. Çok sevgiler.

Zeynep Kurtulan
Organizatör

Nefes Kampı sonrasında Nefes Koçluğu alanı, derinleşmekten korktuğum bir gelişim süreciydi. Ben kimim ki, kime ne yol göstereceğim anlayışına sahiptim. İçten içe merak ediyordum, bir yandan iş hayatıma parelel zaman ayıramam ya da öğrenir ve yapmazsam diyerek kendime engel koymaktaydım. Bir an ve bir günde karar verdim. Uçaktan atlamak istedim ve nefes farkındalığı ile hayatta ilerlemeye niyet ettim. Eğitimi ve süreçlerimi tamamladım, şu an seanslara başlayan bir nefes koçu olarak, madalyonun diğer tarafına hakim olmak paha biçilmez. Her bir seansta danışanılarımla birlikte yol alabildiğim için şanslıyım. Kendime yaptığım bu özel yolculuk için kendimi yürekten tebrik ediyorum. Hayatlarında gerçek bir farkındalık yaşamak isteyen cesur canlara can olmaya, nefesi daha tutkuyla yaşamaya ve yaşatmaya niyet ettim. Nefes Koçu olmak için yapmanız gereken ya da sahip olmanız gereken hiç bir şey yok, nefesin büyüsüyle o heyecanı yeniden canlandırmak için nefis bir kaynak var. O kaynak özünden gelen aşk, aşkı dinle ve kendine bu fırsatı ver! Bu yol bambaşka ve denemeye değer 🙏🏻 Şebnem Hocam, Emrah Hocam ve Sevgi Hocamızın liderliğinde iliklerimize işleyene kadar anlatan ustaların ve Canım Kendim’in bir parçası olmaktan ötürü gurur duyuyorum. 

+ daha fazla göster

Diğer tarihlere de göz attın mı?

Nefes Koçluğu Sertifika Programı 2. Modül

11-15
Ekim
2023
5 gün 50 saat
Kamenta Business Center, İSTANBUL

Nefes Koçluğu Sertifika Programı 2. Ara Ders

05
Kasım
2023
10:00 - 17:00
Zoom, ONLINE
-

Nefes Koçluğu Sertifika Programı 1. Modül

17-21
Ocak
2024
5 gün 50 saat
Kamenta Business Center, İSTANBUL
26.250 ₺
23.750 ₺
Bu fırsat için son 5 kontenjan

Nefes Koçluğu Sertifika Programı 1. Ara Ders

04
Şubat
2024
10:00 - 17:00
Zoom, ONLINE
-

Nefes Koçluğu Sertifika Programı 2. Modül

14-18
Şubat
2024
5 gün 50 saat
Kamenta Business Center, İSTANBUL
26.250 ₺
23.750 ₺
Bu fırsat için son 5 kontenjan

Nefes Koçluğu Sertifika Programı 2. Ara Ders

03
Mart
2024
10:00 - 17:00
Zoom, ONLINE
-
› Takvime git! + Yerini ayırt!
Burada yer alan acenta hizmetine tabi tüm etkinlikler, Tursab'a kayıtlı 3562 lisans numaralı Delano Turizm aracılığıyla gerçekleşir.