Anasayfa Etkinlikler Yerini Ayırt Özel Seans Blog Anket Bize Ulaş Giriş Sepet

Hadi bugün çık otomatik pilottan

Saniyeleri, dakikaları, saatleri, günü, hayatını neye harcıyor, neye veriyorsun. Binmiş bir otomatik pilotla giderken, durabilmek, anı yaşamak için kitaplara, eğitimlere ve bitmek bilmez öğrenme telaşına mı? İyi-kötü, doğru-yanlış diye değil. Deneyime fırsat veriyor musun diye soruyorum aslında.

Çok uzaklar da, kitaplar, eğitimler ile ararken belki bir portakal diliminde....

Hadi bugün çık otomatik pilottan. Al portakalı daha az kullandığın eline. Bir bak uzaktan. Rengine, dokusuna. Sonra yaklaştır, elini gezdir dokusunda. Hisset. Sonra ne hissettiğini hisset. Hemen soymak isteyecek otomatik pilot. Hayır de bugün. Bir kokla, bir daha kokla. Nerelere götürdü o koku seni. Belki hiç bir yere. O zaman yeniden, ilk defa kokluyormuş gibi yine kokla. Bu sefer farklı soy. Soyarken eline, dilimlere, içinden çıkan sulu dokuya bak. Otomatik pilot çok iyi biliyor o tadı. Salgıladı hadi ye kodlarını. Bir dur. Dilimle de vakit geçir. Aynı kabukla geçirdiğin gibi. Hisset. Sadece bir iki dakika, otomatik pilota bir dur de. Sonra gözünü o dilimden ayırmadan yavaşça, gözünle takip ederek, ağzına at. İlk defa yiyormuş gibi. Ağzındaki soğukluğu hisset. Sadece odağın o soğuk dilimde, ağzında bıraktığı serinlikte olsun. Yavaşça, fışkıran her damlacığı hissederek ısır şimdi. Sen ve fışkıran damlalar ilk defa buluşuyormuş gibi, her damlayı takip ederek ye ve işte akıştasın.

Her gün ister elma, ister portakal, ister diş fırçası. Bir şey için yap bunu. Denemesi bedava.

Bilen tarafın bilmek istiyor dimi ne olacak.

Kaygılar, endişeler, yorumlar, korkular, öğrenilmiş çaresizlikler geldiğinde bir portakal dilimi deneyimi ile hatırlayacak ve otomatik pilottan orda da çıkabileceksin. Duygularını ön beyin ile çözemediğini fark edeceksin. O yaşanana izin verip, eşiği atlayacaksın. Korkudan, duygulardan korkmak yerine o duyguları başka bir boyuta, yaratıcılığa dönüştüreceksin belki de. Direksiyon sende şu an bu deneyimlerle.

Doğal nefesini hatırlayarak, hızlandırmak istersen bu deneyimlerini Canım Kendim'de o zaman şimdi. Doğal nefesini hatırlamana aracılık etmek için bekliyoruz Emrah Günaçar ile yan yana seni❤️

Yazar: Şebnem Deniz

Diğer makalelere de göz attın mı?

Yarın doğal nefesimiz ile iskeleden atlayalım

Dur! Acele etme, sakin ol!

Sokrates'in Üçlü Filtresi

Kişisel gelişim ile kişisel gerilimler girdi sanki hayatımıza

Doğal Nefes Seanslarına Neden İhtiyacım Var?

En güzel direniş kalbi temiz tutmaktır

Nefes Koçluğu Yapmak

Nefes Koçluğu ile Kendini Gerçekleştirme Zamanı!

› Makalelere git!
Burada yer alan acenta hizmetine tabi tüm etkinlikler, Tursab'a kayıtlı 3562 lisans numaralı Delano Turizm aracılığıyla gerçekleşir.